Rób to, co Cię uszczęśliwia. Bądź z kimś, kto sprawia, że się uśmiechasz. Śmiej się tyle, ile oddychasz i kochaj tak długo, jak żyjesz"

Sonntag, 29. April 2012

Niedzielna przejeżdżkaWprawdzie to nie prawdziwy "holender", ale stary i niebywale sprawny rower marki ... yyy - nie wiem jakiej, chyba nazwa została już dawno zamalowana;  podarowany mojemu Ka. przez "Dziadka", czyli ojca szefa mojego Ka. Umyty i nareperowany, bywa najczęściej wykorzystywany przez Wiktorię - do szkoły, na zakupy, do przyjaciół ... na tzw. zadawanie miejskiego szyku:-)

Dzisiaj rano Wiki pozwoliła mi przejechać się na nim - rewelacja! Pokonanie kilkunastu kilometrów zajęło mi mniej czasu, niż moim rowerem - poza tym plecy przyjemnie odpoczywają w prawie wyprostowanej pozycji, co po tygodniu (kolejnym już) spędzonym w ogrodzie jest nie bez znaczenia. 

Mój warzywniak jeszcze nie jest gotowy, przekopana ziemia musi jeszcze zostać "zbronowana" - ogromne grudy są nie do pokonania za pomocą zwykłych grabi tudzież innych narzędzi ogrodowych. Ale jutro przyjedzie traktor z odpowiednim z tyłu zaczepionym sprzętem i będzie można .... nie, nie, jeszcze nie siać - będzie można zrobić ogrodzenie. W okolicy żyją miliony dzikich królików, więc musimy zabezpieczyć nasze przyszłe uprawy przed nimi i wkopać deski i siatkę na głębokość ok 20- 30 cm - na nasze nieszczęście króliki kopią norki i potrafią przekopać się pod ogrodzeniem - stąd konieczność wkopania go w ziemię.

 A rower a'la "holenderska damka" pozwolę sobie czasami podebrać na poranne przejażdżki, kiedy Wiki będzie jeszcze smacznie chrapać w sobotnie poranki i kiedy będę już spokojna o moje uprawy i będę mogła wyruszać na dalekie wyprawy rowerowe.

Pozdrawiam serdecznie i miłej niedzieli Wam życzę - pięknie wiosennej i słonecznej :-)

Kommentare:

 1. Świetny rower i super foto :)

  AntwortenLöschen
  Antworten
  1. Dzięki Jo - a jak "idzie"... normalnie jak żyleta, tylko wiatr we włosach :-)

   Löschen
 2. Aaa my też w klimacie rowerowym ... Mój turystyczny nowy polski Unibike sprawdza się rewelacyjnie :-) Cena polska jakość europejska ...i sylwetka też wyprostowana ( sorry za tą reklamę ale uwielbiam mój rower). A młodszy - po jedenym dniu prób - wsiadł i pojechaał na dwóch kółkach ( jesienią nie załapał o co chodzi !) I tak oto cała rodzinka na rowerach była w niedzielę ...

  AntwortenLöschen
  Antworten
  1. A reklamuj te rowery Larysan, reklamuj, bo to i zdrowo i przyjemnie - my też bardzo chętnie na nie wsiadamy i jeździmy po okolicy dalszej i bliższej. Na dzisiaj zaplanowaliśmy rowerowe zwiedzanie Muenster, a właśnie wstałam, przez okno wyjrzałam - i... leje jak z cebra. Może się potem przejaśni, choć prognoza na dzisiaj nie za ciekawa - ma padać cały dzień:-)

   Löschen