Rób to, co Cię uszczęśliwia. Bądź z kimś, kto sprawia, że się uśmiechasz. Śmiej się tyle, ile oddychasz i kochaj tak długo, jak żyjesz"

Samstag, 7. Januar 2012

Piękna Jadźka

 ... czyli moja orchidea - nazwana tak na cześć Omy Hedwig (czyli babci Jadwigi) - zaczyna gubić kwiatki. To już chyba ostatnie takie piękne jej zdjęcie. A kwitnie mi nieprzerwanie i niezmordowanie od 5 listopada, od kiedy to dostałam ją właśnie od omy Hedwig na "nowy dom". Przeraziła mnie trochę, bo miałam już kiedyś phalaenopsis i zalałam go "na śmierć". Ale jak się tę roślinę dobrze pielęgnuje, potrafi odwdzięczyć się przepięknym kwitnieniem. Gdy ją dostałam, miała oprócz rozkwitniętych już kwiatów po około 5 -7 pączków, które z czasem rozkwitały jeden po drugim. Ciekawe, czy uda mi się ją "przechować" do następnego kwitnienia?
A piękność na czarno - białej fotografii pod moją orchideą to stara maszyna do pisania, TORPEDO, którą znaleźliśmy na strychu - może mieć ok 100 lat. Aż dziw bierze, że ludzie takich rzeczy nie zabierają, wyprowadzając się. U nas zajęła honorowe miejsce w bibliotece - stoi sobie nobliwie na "Mamusi". A "Mamusia" to z kolei też wiekowa, ponad 100-letnia maszyna do szycia, pamiątka po mojej teściowej, przez mojego K. pieszczotliwie nazywana jak już wspomniałam. 


Kommentare:

 1. Mój storczyk właśnie też zakwitł... a kroton padł chyba na dobre po 10 latach umierania i ożywania ... Ech kwiatki ...

  AntwortenLöschen
 2. Ja - jesli chodzi o kwiatki - to moge mowic tylko i wylacynie oszczesciu. Mam wprawdzie do nich ogromne serce, ale nie mam reki - wiec albo je zalewam nadmiarem wody, albo schna biedne... O Jadzi przeczytalam mnostwo ciekawych rzeczy, niektore zanotowalam - moze dlatego jeszcze zyje?

  AntwortenLöschen
 3. Storczyki chyba na dobre zawitały do naszych domów ...ciężko znaleźć mieszkanie bez tego kwiatka:) Dawniej były paprotki, szparagusy.
  Ogladając dużo blogów wnetrzarskich zauważyłam ,że ludzie nie posiadają kwiatów ,czemu?
  Mój storczyk od 3 tyg ma pączki ,ale nie chce ich rozwinąć jakiś zastój:)

  Maszyna do pisania -piękne cacko ,a maszyne do szycia może kiedyś dostanę? mama ma i całkiem dobrze się sprawuje ...jest czarna i ma piękne kolorowo-pozłacane ozdoby.

  AntwortenLöschen
 4. U mnie kwiatków niewiele, dopiero niedawno, kilka tygodni temu sprawiłam sobie kilka roślinek - mam nadzieję, że mi się dobrze uchowają. Mój phalaneopsis był jednak pierwszy. Ale niestety - zaczął gubić kwiatki:-(
  Gdy zobaczyliśmy maszynę leżącą wśród innych rupieci, popatrzyliśmy z K. na siebie - oboje kochamy takie stare przedmioty. Od razu było wiadomo, że przygarniemy ją do siebie, wyczyścimy i damy dach nad głową. Oprócz niej znaleźliśmy jeszcze kilka innych perełek...

  AntwortenLöschen
 5. :)
  Wczoraj byłam w kwiaciarni i bardzo się zdziwiłam w sprzedaży był ....szparagus tyle co o nim pisałam:) ,że przez długi czas go nigdzie nie widziałam.

  ...tak mieszkam górach ,ale nie w tych baaaardzo wysokich (nie Zakopane).
  kiedyś mieszkałam na północy-Darłowo, nie wróciłabym tam za skarby świata ,góry są piękniejsze:)
  ja to jak cygan trochę tu pomieszkuje, trochę tu...

  AntwortenLöschen
 6. Olko, zazdroszczę Ci tych gór - nawet takich niewysokich. Uwielbiam góry. Wszystkie. I spacery po górach. I piękne widoki. I tę niepowtarzalną atmosferę, tworzoną przez wspaniałych, niepowtarzalnych ludzi. Pozdrawiam serdecznie:-)

  AntwortenLöschen